Nasi wychowawcy

 


Irena Nocoń - Nauczyciel w Zespole Wychowania Przedszkolnego „Miodowa Chatka”

Absolwentka Studium Nauczycielskiego im. S.Sempołowskiej w Mysłowicach [filia Mikołów] przygotowujące do zawodu nauczyciela przedszkola.

Moim zadaniem, jako nauczycielki „tej pierwszej” jest uczenie dzieci poprzez wzbudzanie w nich ciekawości oraz czerpanie radości ze zdobytej wiedzy i wykorzystywanie jej w zabawie.

„Uczenie to ze swej natury ciekawość”-Filon

 


Agnieszka Szincel- Pomoc nauczyciela w Zespole Wychowania Przedszkolnego.

Ukończyłam Kurs Animatora Zabaw Dziecięcych.

Jestem osobą spokojną, opanowaną,  radosną i otwartą, zawsze optymistycznie patrzącą na życie.Jako pomoc nauczyciela poprzez serdeczność, uśmiech staram się każdemu dziecku zapewnić poczucie akceptacji i bezpieczeństwa, pamiętając, że okres przedszkolny to przede wszystkim czas beztroskich, dziecięcych zabaw.Uważam, że dzieciństwo jest najpiękniejszym i najważniejszym etapem każdego człowieka, a wspomnienia z tego okresu towarzyszą nam przez całe życie, dlatego staram się dać każdemu dziecku  jak najwięcej uśmiechu, uwagi oraz zrozumienia. Każde dziecko uważam za wyjątkowe i niepowtarzalne, staram się rozumieć i właściwie reagować na emocje każdego z nich. Jestem troskliwa i kochającą mamą dwóch córek, która nie wyobraża sobie dnia bez słów KOCHAM CIĘ.

„Nie zmuszaj dzieci do aktywności, lecz wyzwalaj ich aktywność. Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia. Nie żądaj, lecz przekonuj. Pozwól dziecku pytać i powoli rozwijaj jego umysł tak, aby samo chciało wiedzieć …” (Janusz Korczak)

 


Leokadia Nocoń – Nauczyciel w Zespole Wychowania Przedszkolnego.

Absolwentka Studium Nauczania Początkowego im. S. Sempołowskiej w Mysłowicach / filia Mikołów.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako nauczycielka w szkole, przedszkolu i wychowując własne dzieci. W ZWP „ Miodowa Chatka” pracuję od 2011 r.

Praca z dziećmi nigdy nie jest nudna- jest wymagająca. Każde dziecko jest inne i potrzebuje indywidualnego podejścia, każde trzeba obdarzyć należytą uwagą. W swojej pracy staram się sprostać temu niełatwemu wyzwaniu.

 


 

Justyna Szarzyńska-Głód – Animator w Zespole Wychowania Przedszkolnego.

Ukończyłam Pedagogikę Opiekuńczo-Wychowawczą w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu, oraz Kurs Animatora Zabaw Dziecięcych.
Obecnie kończę studia podyplomowe na kierunku: Zintegrowana Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna z elementami tańca w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach.

Jestem mamą dwójki dzieci, która lubi sport oraz gotowanie. Pracę w Miodowej Chatce rozpoczęłam od Zajęć dla dwulatków w 2015 roku. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Codziennie uczę się od nich czegoś nowego, zaskakują mnie każdego dnia.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.