Nasi wychowawcy

 


Irena Nocoń - Nauczyciel w Zespole Wychowania Przedszkolnego.

Absolwentka Studium Nauczycielskiego im. S.Sempołowskiej w Mysłowicach [filia Mikołów] przygotowujące do zawodu nauczyciela przedszkola.

Moim zadaniem, jako nauczycielki „tej pierwszej” jest uczenie dzieci poprzez wzbudzanie w nich ciekawości oraz czerpanie radości ze zdobytej wiedzy i wykorzystywanie jej w zabawie.

„Uczenie to ze swej natury ciekawość.” (Filon)

 


Leokadia Nocoń – Nauczyciel w Zespole Wychowania Przedszkolnego.

Absolwentka Studium Nauczania Początkowego im. S. Sempołowskiej w Mysłowicach / filia Mikołów.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako nauczycielka w szkole, przedszkolu i wychowując własne dzieci. W ZWP „ Miodowa Chatka” pracuję od 2011 r.

Praca z dziećmi nigdy nie jest nudna- jest wymagająca. Każde dziecko jest inne i potrzebuje indywidualnego podejścia, każde trzeba obdarzyć należytą uwagą. W swojej pracy staram się sprostać temu niełatwemu wyzwaniu.

 


Barbara Pakura-Brzoska - Nauczyciel w Zespole Wychowania Przedszkolnego.

Ukończyłam studia licencjackie w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu, z licencjatem Akademii Muzycznej w Katowicach – kierunek edukacja muzyczna; studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim, filia w Cieszynie, wydział artystyczny – kierunek edukacja muzyczna oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim, filia w Cieszynie – kierunek wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne.

Jestem pedagogiem z teatralnym zacięciem. Od dzieciństwa fascynowała mnie sztuka. Swoją pasję rozwijałam podczas nauki w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Jestem współzałożycielem Teatru Muzycznego Castello i częścią jego zespołu artystycznego. Kocham dobrą muzykę, jazdę na nartach i wspinaczkę.

Z dziećmi pracuję od wielu lat. W tej pracy najważniejszy jest dla mnie uśmiech, otwarte serce i muzyka, która „jest większym odkryciem niż cała mądrość i filozofia”- Ludwig van Beethoven.

 

Kinga Dymara – Pomoc nauczyciela w Zespole Wychowania Przedszkolnego.

Ukończyłam Kurs Opiekunki w Żłobku i Klubie Malucha.

Jestem osobą, dla której praca z dziećmi jest wielką pasją, a zadowolenie i uśmiech dziecka – największą nagrodą. Uważam,  że każde dziecko jest wyjątkowe i każde inne, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do każdego dziecka, aby rozpoznać jego potrzeby i stworzyć najlepsze warunki do jego rozwoju. Pracując z dwulatkami obserwuję jak ważną rolę w  procesie nauki odgrywa zabawa, dlatego w trakcie trwania zajęć dokładam wszelkich starań , aby dziecko mogło w przyjemny sposób poznawać otaczający je świat.

„Nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie takie jakim Ty chcesz, żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie Tobą.” (Janusz Korczak)

Możliwość komentowania jest wyłączona.