Nasi wychowawcy

Kinga Dymara

Ukończyłam Kurs Opiekunki w Żłobku i Klubie Malucha.

Jestem osobą, dla której praca z dziećmi jest wielką pasją, a zadowolenie i uśmiech dziecka – największą nagrodą. Uważam,  że każde dziecko jest wyjątkowe i każde inne, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do każdego dziecka, aby rozpoznać jego potrzeby i stworzyć najlepsze warunki do jego rozwoju. Pracując z dwulatkami obserwuję jak ważną rolę w  procesie nauki odgrywa zabawa, dlatego w trakcie trwania zajęć dokładam wszelkich starań , aby dziecko mogło w przyjemny sposób poznawać otaczający je świat.

„Nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie takie jakim Ty chcesz, żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie Tobą.” (Janusz Korczak)

 

Agnieszka Szincel

Ukończyłam Kurs Animatora Zabaw Dziecięcych.

Jestem osobą spokojną, opanowaną,  radosną i otwartą, zawsze optymistycznie patrzącą na życie.Jako pomoc nauczyciela poprzez serdeczność, uśmiech staram się każdemu dziecku zapewnić poczucie akceptacji i bezpieczeństwa, pamiętając, że okres przedszkolny to przede wszystkim czas beztroskich, dziecięcych zabaw.Uważam, że dzieciństwo jest najpiękniejszym i najważniejszym etapem każdego człowieka, a wspomnienia z tego okresu towarzyszą nam przez całe życie, dlatego staram się dać każdemu dziecku  jak najwięcej uśmiechu, uwagi oraz zrozumienia. Każde dziecko uważam za wyjątkowe i niepowtarzalne, staram się rozumieć i właściwie reagować na emocje każdego z nich. Jestem troskliwa i kochającą mamą dwóch córek, która nie wyobraża sobie dnia bez słów KOCHAM CIĘ.

„Nie zmuszaj dzieci do aktywności, lecz wyzwalaj ich aktywność. Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia. Nie żądaj, lecz przekonuj. Pozwól dziecku pytać i powoli rozwijaj jego umysł tak, aby samo chciało wiedzieć …” (Janusz Korczak)

 

Monika Szymon

Ukończyłam  studia  I stopnia w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu, specjalność: edukacja przedszkolna i zintegrowana edukacja wczesnoszkolna oraz studia II stopnia w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Katowicach, specjalność: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna i oligofrenopedagogika.

Jestem osobą spokojną z wieloma pomysłami. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem dziecka oraz jego naturalnym rozwojem.  Dążę do tego aby każdy młody człowiek na zajęciach poszerzał swoją wiedzę poprzez wspólne zabawy, rozmowy oraz prace plastyczne. Wspólnie spędzony czas z dziećmi i odkrywanie z nimi tajemnic jakie niesie nam świat jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”. (J. Korczak)

 

Joanna Rosicka

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim o specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne.

Ukończyłam Kurs Animatora Zabaw Dziecięcych.

Obroniłam pracę dyplomową na temat technik plastycznych,  wpływających na rozwój wyobraźni plastycznej u dzieci. Jako, że sama jestem artystyczną duszą, u swoich podopiecznych staram się dostrzegać i rozwijać ukryte talenty. Wspólne zabawy materiałami plastycznymi sprawiają mnie i dzieciom olbrzymią radość, pozwalają realizować nowatorskie pomysły.  W moim zawodzie każdy dzień jest  niesamowitą przygodą i ogromnym wyzwaniem.  Razem z dziećmi odkrywamy to co nowe i nieznane, zachwycamy się pięknem otaczającego świata. A najlepszą nagrodą, za włożony w pracę wysiłek, zaangażowanie oraz  serce jest dla mnie uśmiech każdego dziecka.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” (J. Korczak)

 

Natalia Wielicka

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Studia magisterskie ukończyłam w Wyższej Szkole Pedagogicznej na kierunku: Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna.

Praca z dziećmi jest ogromnym wyzwaniem, który sprawia, że najmniejsze sukcesy sprawiają ogromną radość i satysfakcję. Nie tylko dzieci uczą się od nas, ale również my uczymy się od nich – radości, uśmiechu i ciekawości świata. Każdy dzień jest nowym doświadczeniem zarówno dla mnie jako nauczyciela jak i dla dzieci. Uśmiech każdego dziecka jest dla mnie najważniejszy, dlatego staram się by każde dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo.

„Wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje,
a uczy, nie żąda, a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil”
(J.Korczak)

Możliwość komentowania jest wyłączona.