Nasi wychowawcy

Barbara Pakura-Brzoska – Wicedyrektor Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”

Ukończyłam studia licencjackie w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu, z licencjatem Akademii Muzycznej w Katowicach – kierunek edukacja muzyczna; studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim, filia w Cieszynie, wydział artystyczny – kierunek edukacja muzyczna oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim, filia w Cieszynie – kierunek wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne.

Jestem pedagogiem z teatralnym zacięciem. Od dzieciństwa fascynowała mnie sztuka. Swoją pasję rozwijałam podczas nauki w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Jestem współzałożycielem Teatru Muzycznego Castello i częścią jego zespołu artystycznego. Kocham dobrą muzykę, jazdę na nartach i wspinaczkę.

Z dziećmi pracuję od wielu lat. W tej pracy najważniejszy jest dla mnie uśmiech, otwarte serce i muzyka, która „jest większym odkryciem niż cała mądrość i filozofia”- Ludwig van Beethoven.Joanna Rosicka – Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim o specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne.

Ukończyłam Kurs Animatora Zabaw Dziecięcych.

Obroniłam pracę dyplomową na temat technik plastycznych,  wpływających na rozwój wyobraźni plastycznej u dzieci. Jako, że sama jestem artystyczną duszą, u swoich podopiecznych staram się dostrzegać i rozwijać ukryte talenty. Wspólne zabawy materiałami plastycznymi sprawiają mnie i dzieciom olbrzymią radość, pozwalają realizować nowatorskie pomysły.  W moim zawodzie każdy dzień jest  niesamowitą przygodą i ogromnym wyzwaniem.  Razem z dziećmi odkrywamy to co nowe i nieznane, zachwycamy się pięknem otaczającego świata. A najlepszą nagrodą, za włożony w pracę wysiłek, zaangażowanie oraz  serce jest dla mnie uśmiech każdego dziecka.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” (J. Korczak).

 

Natalia Wielicka - Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Studia magisterskie ukończyłam w Wyższej Szkole Pedagogicznej na kierunku: Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna.

Praca z dziećmi jest ogromnym wyzwaniem, który sprawia, że najmniejsze sukcesy sprawiają ogromną radość i satysfakcję. Nie tylko dzieci uczą się od nas, ale również my uczymy się od nich – radości, uśmiechu i ciekawości świata. Każdy dzień jest nowym doświadczeniem zarówno dla mnie jako nauczyciela jak i dla dzieci. Uśmiech każdego dziecka jest dla mnie najważniejszy, dlatego staram się by każde dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo.

„Wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje,
a uczy, nie żąda, a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil” (J.Korczak)

 


Paulina Starzyk - Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

Jestem absolwentką studiów I stopnia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie kierunku pedagogika wczesnoszkolna i surdopedagogika. Ukończyłam również Akademię Ignatainum w Krakowie, gdzie uzyskałam tytuł magistra pedagogiki wczesnoszkolnej.

Każdy dzień pracy z dziećmi jest dla mnie wyzwaniem i okazją do coraz lepszego poznawania świata dzieci, który jest niezwykle fascynujący. Moja praca jest również moją pasją, dlatego z radością przeżywam razem z dziećmi wszystkie ich doświadczenia. Dzieci uczą mnie, jak cieszyć się z najprostszych rzeczy oraz tak naturalnej dla nich autentyczności.

„Pomóż mi samemu to zrobić”. (M. Montessori)

„…mówiłem nie do dzieci, a z dziećmi, mówiłem nie o tym, czym chcę, aby były, ale czym one chcą i mogą być.” (J. Korczak)

 

Monika Szymon - Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

Ukończyłam  studia  I stopnia w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu, specjalność: edukacja przedszkolna i zintegrowana edukacja wczesnoszkolna oraz studia II stopnia w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Katowicach, specjalność: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna i oligofrenopedagogika.

Jestem osobą spokojną z wieloma pomysłami. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem dziecka oraz jego naturalnym rozwojem.  Dążę do tego aby każdy młody człowiek na zajęciach poszerzał swoją wiedzę poprzez wspólne zabawy, rozmowy oraz prace plastyczne. Wspólnie spędzony czas z dziećmi i odkrywanie z nimi tajemnic jakie niesie nam świat jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”. (J. Korczak)

 

Justyna Szarzyńska-Głód – Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

Ukończyłam Pedagogikę Opiekuńczo-Wychowawczą w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu oraz studia podyplomowe na kierunku: Zintegrowana Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna z elementami tańca w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach.

Ukończyłam Kurs Animatora Zabaw Dziecięcych.

Jestem mamą dwójki dzieci, która lubi sport oraz gotowanie. Pracę w Miodowej Chatce rozpoczęłam od Zajęć dla dwulatków w 2015 roku. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Codziennie uczę się od nich czegoś nowego, zaskakują mnie każdego dnia.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

 

 

Barbara Wiewióra – Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne.

Ukończyłam Kurs Wychowawcy Kolonijnego.

Obroniłam pracę dyplomową na temat: Strategia rozwiązywania zadań tekstowych u dziecka, a ich sposoby stymulowania przez metodę seminarium rozwiązywania zadań.
Jestem osobą, która lubi matematykę, ale również wykonywać prace plastyczne przy użyciu wielorakich materiałów. Dzieci cieszą takie zajęcia, a dla mnie uśmiech na ich twarzy, to najlepsza rzecz, jaka może mnie dziennie spotkać. Każdy dzień z dziećmi to wyzwanie i odkrywanie czegoś nowego, co może być niesamowite.

„Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy.” (J.Korczak)

 


Monika Motyka - Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

Jestem absolwentką Akademii Ignatianum w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Mysłowicach, specjalność – pedagogika przedszkolna.

Człowiek pracujący z dziećmi nie czuje, że się starzeje. Uważam, że dzieci wnoszą do naszego życia powiew świeżości oraz najzwyklejszą radość. Swoją przyszłość wiążę z wychowywaniem i nauczaniem najmłodszych, dlatego też codziennie staram się, aby energia, którą od nich otrzymuję została przełożona na siłę oraz kreatywność w stymulowaniu ich wszechstronnego rozwoju.

,,Kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku”.  (Johann Wolfgang Goethe)

 

Agnieszka Szincel - Pomoc nauczyciela w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

Ukończyłam Kurs Animatora Zabaw Dziecięcych.

Jestem osobą spokojną, opanowaną,  radosną i otwartą, zawsze optymistycznie patrzącą na życie. Jako pomoc nauczyciela poprzez serdeczność, uśmiech staram się każdemu dziecku zapewnić poczucie akceptacji i bezpieczeństwa, pamiętając, że okres przedszkolny to przede wszystkim czas beztroskich, dziecięcych zabaw. Uważam, że dzieciństwo jest najpiękniejszym i najważniejszym etapem każdego człowieka, a wspomnienia z tego okresu towarzyszą nam przez całe życie, dlatego staram się dać każdemu dziecku  jak najwięcej uśmiechu, uwagi oraz zrozumienia. Każde dziecko uważam za wyjątkowe i niepowtarzalne, staram się rozumieć i właściwie reagować na emocje każdego z nich. Jestem troskliwa i kochającą mamą dwóch córek, która nie wyobraża sobie dnia bez słów KOCHAM CIĘ.

„Nie zmuszaj dzieci do aktywności, lecz wyzwalaj ich aktywność. Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia. Nie żądaj, lecz przekonuj. Pozwól dziecku pytać i powoli rozwijaj jego umysł tak, aby samo chciało wiedzieć …” (Janusz Korczak)

 

Dorota Pawlik – Pomoc nauczyciela w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

Do Miodowej Chatki trafiłam na staż. Ujęła mnie atmosfera, która tam panuje, pełen profesjonalizm oraz indywidualne podejście do każdego dziecka.  Staram się całym sercem wpisywać w te standardy. Cieszę się z tej decyzji, bo dzieci są całym naszym światem. Dajemy im swoje serce i poświęcamy czas, a one oddają nam podwójnie. Dzieci, które są u nas traktuję jak swoje, martwię się o nie i cieszę się razem z nimi, z ich sukcesów. Praca z dziećmi daje mi duża satysfakcję i mnóstwo radości. Jestem Mamą dwójki dzieci, lubię podróże, gotowanie i prace w ogrodzie. Jestem osobą cierpliwą o spokojnym usposobieniu.

„Dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka, nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów (…) Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytanie.” (J. Korczak)

 

Leokadia Nocoń - Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

Absolwentka Studium Nauczania Początkowego im. S. Sempołowskiej w Mysłowicach / filia Mikołów.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako nauczycielka w szkole, przedszkolu i wychowując własne dzieci. W ZWP „ Miodowa Chatka” pracuję od 2011 r.

Praca z dziećmi nigdy nie jest nudna- jest wymagająca. Każde dziecko jest inne i potrzebuje indywidualnego podejścia, każde trzeba obdarzyć należytą uwagą. W swojej pracy staram się sprostać temu niełatwemu wyzwaniu.

 

Sylwia Strząbała – Pomoc nauczyciela w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

Uczę się na kierunku Terapeuta Zajęciowy oraz planuję w niedalekiej przyszłości dodatkowo kształcić się jako opiekunka dziecięca. Na pewnym etapie życiowym odkryłam, że moja droga zawodowa powinna być powiązana z pracą z dziećmi. Będąc mamą dwóch wspaniałych synów mam okazję na co dzień uczyć się jak sprostać wymaganiom i potrzebom małego człowieka. Jestem osobą kreatywną, cierpliwą, wyrozumiałą i troskliwą, a co najważniejsze uwielbiam przebywać w otoczeniu dzieci, gdyż czuję się wtedy spełniona i szczęśliwa. Praca w „Miodowej Chatce” umożliwiła mi rozwój osobisty i jest dla mnie czystą przyjemnością. Jestem dumna z tego, że mogę być częścią tak wyjątkowego grona ludzi oraz mieć okazję doświadczać radości i uśmiechu, którym darzą mnie dzieci.

„Dziecko rzadko potrzebuje dobrego mówcy, częściej dobrego słuchacza”. (Robert Brault)

 

Aleksandra Sawicka - Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

 

Paulina Paszek - Nauczyciel w Przedszkolu Niepublicznym „Miodowa Chatka”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.