Placówka Promująca Zdrowie

Przedszkole Niepubliczne „Miodowa Chatka” bierze udział w Programie Edukacji zdrowotnej  w ramach projektu „Szkoły Promujące Zdrowie”.

 

„Edukacja zdrowotna jest to proces, w którym ludzie uczą się dbać o zdrowie własne i społeczności, w której żyją”. T. Williams

 

Co robiliśmy w roku przedszkolnym 2017/2018:

15 września 2017 r.

Święto ziemniaka!

Ziemniaki, pyry, wszędzie kartofle, czyli „Dzień Pieczonego Ziemniaka” w przedszkolu. W tym dniu wszystkie grupy świętowały razem ze specjalnie zaproszonym gościem – Panem Farmerem, który opowiedział nam o wykopkach oraz o tym, co możemy zrobić z ziemniaków. Później dzieci udały się na plac zabaw, by odszukać schowane tam ziemniaki, a na koniec skosztowały pysznej babki ziemniaczanej oraz wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem ziemniaczanych stempelków.

 

20 września 2017 r.

Odwiedziny Pani stomatolog.

W ramach współpracy z rodzicami, mama Emilki z grupy „Wiewiórki” zorganizowała dla wszystkich grup prelekcję na temat dbania o zęby. Dzieci oprócz wysłuchania rad dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej, miały okazję wyszczotkować specjalnie przygotowaną plastikową szczękę i umyć swoje własne zęby z wykorzystaniem płynu barwiącego osad nazębny.

 

25 września 2017 r.

Owocowo- warzywne ludziki Sówek!

Czy to jakaś restauracja? Nie, to „Sówki” przygotowują owocowo-warzywne ludziki! Nauka i propagowanie zdrowego stylu życia poprzez zabawę to nasza specjalność!

02 października 2017 r.

Odwiedziny w gabinecie stomatologicznym.

Gabinet stomatologiczny chyba jeszcze nigdy nie był taki ciekawy. Dzięki uprzejmości mamy Franka z grupy „Sówki”, która jest stomatologiem, dzieci mogły udać się do gabinetu dentystycznego i na własne oczy zobaczyć, że nie jest on taki straszny jakim go malują! Teraz wszyscy będą odwiedzać to miejsce z ochotą.

 

 

30 października 2017 r.

Święto dyni.

„Święto dyni” – nauka nie musi być nudna, a dynia nie musi być niesmaczna. W tym dniu dzieci poprzez zabawę i doświadczanie przyjrzały się bliżej dyni. Były gry, zabawy, tworzenie lampionów z dyń, kosztowanie jej pestek oraz ciasta dyniowego. Śmiechu było co niemiara, a dynia w różnej postaci zostanie z nami na dłużej.

 

16 listopada 2017 r.

Owocowy zawrót głowy.

„Owocowy dzień”- w Miodowej Chatce na drugie śniadanie zawsze jemy owoce, ale w tym dniu wyglądało to trochę inaczej. Najstarsza oraz średnia grupa przygotowały własnoręcznie szaszłyki z owoców, a najmłodsze dzieci wyciskały sok z jabłek, który później z wielką ochotą wypiły.

 

24 listopada 2017 r.

Konkurs Talentów „Wesołe Witaminki”.

W tym dniu w przedszkolu odbył się konkurs talentów pt. „Wesołe witaminki”. Nasi podopieczni zaprezentowali swoje umiejętności i pasje. Jedni śpiewali, drudzy recytowali, a trzeci… śpiewali i kozłowali piłką jednocześnie. Wszystko jednak w myśl przysłowia „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

 

 

17 grudnia 2017 r.

Domowy dżem.

Grupa Sówki wraz z Paniami przygotowała pyszny i zdrowy dżem z jabłek oraz kiwi, który później dzieci wręczą swoim rodzicom w ramach prezentu świątecznego.

 

29 stycznia 2018 r.

Mali kucharze.

Najmłodsza grupa „Pszczółki postanowiła pobawić się w kucharzy i w związku z tym dzieci samodzielnie przygotowały sałatkę owocową, którą zjadły z apetytem na drugie śniadanie.

 

05 lutego 2018 r.

Co to jest zdrowie?

Zima to niestety czas sprzyjający zachorowaniom dzieci,dlatego z powodu niskiej frekwencji połączyliśmy siły. W tym dniu przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w burzy mózgów na temat „Co to jest zdrowie” i podzielone na zespoły stworzyły plakaty.

 

13 lutego 2018 r.

Bal warzywno-owocowy!

W tym roku stroje niestandardowe, czyli wyzwanie dla rodziców. Wszyscy sprostali zadaniu, i choć wydawało się to trudne, wyobraźnia rodziców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Oprócz owocowo- warzywnych strojów znalazła się też gruszkowo- dyniowa fotobudka, a w przerwie w tańcach czas umilały nam konkursy, np. rozpoznawanie warzyw i owoców tylko za pomocą zmysłu dotyku.

12 marca 2018 r.

Danonki!

Co wchodzi w skład danonków? Czy te żywe kultury bakterii są groźne? Jaką drogę musi przejść mleko, aby trafić do serków i jogurtów? Na te i wiele innych pytań najstarsza grupa znalazła dzisiaj odpowiedzi dzięki uprzejmości firmy Danone w Bieruniu.

 

05 kwietnia 2018 r.

Wiejska Chata.

Wycieczka do Wiejskiej Chaty. Podróże w czasie wychodzą nam bardzo dobrze. Owocem tej wyprawy były pachnące peelengujące mydełka. Wysłuchaliśmy historii o higienie słów kilka z pralką Franią i Singielką upłynęła nam miła chwilka.

 

10 kwietnia 2018 r.

Wiosenne porządki.

Przyszła wiosna, a więc przyszedł czas na porządki. Grupa „Sówki” wie jak bardzo potrzebne są rośliny, dlatego postanowiły posadzić kilka kwiatów, o które będą codziennie dbać i patrzeć jak rosną.

 

18 kwietnia 2018 r.

Marchewkowy zawrót głowy.

Marchewkowy zawrót głowy, czyli Święto Marchewki w przedszkolu, w tym dniu zwykłe zajęcia nabrały niezwykłej formy. W tym dniu królowała MARCHEWKA, była na twardo i na miękko, jak kto lubi, w tańcu, w zagadkach a nawet w pracy plastycznej.

23 kwietnia 2018 r.

Dzień Ziemi!

Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, kwiaty hodować, drzewa szanować, prądu nie marnować i śmieci segregować! Dzień Ziemi w przedszkolu spędzamy w głównej mierze w ogrodzie przedszkolnym, sprzątając i segregując śmieci.

 

10 maja 2018 r. 

W zdrowym ciele zdrowy duch!

W dniu dzisiejszym odbył się konkurs recytatorski pt. „Przedszkolaki dbają o zdrowie”. Dzieci zaprezentowały się w wierszach o tematyce zdrowotnej i poszło im wyśmienicie!

 

24 maja 2018 r.

Chorzowkie ZOO!

Wycieczka udana! Każdy dzielnie maszerował i zwierzęta bacznie obserwował.

Najstarsza grupa „Sówki” udała się do pobliskiego Zoo, by oderwać się trochę od nauki i przy okazji poobcować z naturą.

 

28 maja 2018 r.

Sadzimy.

Nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy „Pszczółki” tak bardzo lubią warzywa, że postanowiły zasadzić je w ogródku. Padło na pomidorki. Własnoręcznie zasadzone smakują najlepiej!

 6 czerwca 2018 r.

Wioska Indiańska.

Indiańska przygoda za nami. Indiańskie tipi, tradycyjne stroje i nakrycia głowy, własnoręcznie wykonane sprzęty i misternie zdobione rękodzieło indiańskie zrobione z tradycyjnych surowców,ale…! To nie wszystko, mieliśmy również dużo czasu na łonie natury – odwiedziliśmy zagrodę danieli, a jagniątka i kozy jadły nam z ręki. Nie zabrakło ruchu – wszystkie indiańskie konkurencje pokonane, tor przeszkód, strzelanie z łuku, rzut włócznią.

Możliwość komentowania jest wyłączona.